Ясни са отговорите на шеговития въпрос „#Кой, кой, КОЙ“ – лайтмотив на вечерта на Икарите в Народния театър „Иван Вазов“. Награда Икар за Чест и достойнство получи актьорът Михаил Хаджиилийков от сливенския драматичен театър „Стефан Киров”. Христо Мутафчиев-Председател на Съюза на Артистите отбеляза постоянството и безкористието на сливенския актьор, надмогнал страданията и останал верен на сцената.

Икарът за водеща женска роля отиде при Лилия Маравиля за ролята на г-жа Министершата в „Г-жа Министершата, Театър София, а за главна мъжка роля – при Владимир Пенев за ролята на Арпагон в „Скъперникът“, МГТ“Зад канала“.

Лилия Маравиля в ролята на г-жа Министершата в „Г-жа Министершата, Театър София

За най-добър спектакъл на 2014 г. бе призната постановката: „Професия Лъжец“ на Стефан Москов, ДКТ-Варна, за най-добра режисура – тази на Иван Добчев за „Възвишение“ по Милен Русков, ДТ“Н.О.Масалитинов“-Пловдив.

Награда Икар за изключителен творчески принос бе връчена на актьора Стефан Мавродиев.

Александър Кадиев спечели Икар за поддържаща мъжка роля:  за ролята на Клеант в „Скъперникът“, МГТ“Зад канала“, а в същата категория победителката сред дамите бе Ина Добрева за ролята на Елена в „Презрението“, ТР Сфумато и Exodus Art.

Владимир Пенев в ролята на Арпагон в „Скъперникът“, МГТ“Зад канала“

И още: за дебют: Тея Сугарева за режисурата на „Робин“, Театър „Възраждане“.

♦ Сценография: Венелин Шурелов и Елица Георгиева за „Канкун“, ДТ“Стоян Бъчваров“-Варна

♦ Авторска музика: Петър Дундаков за „Дисни трилър“, ДТ“Н.О.Масалитинов“-Пловдив

♦ Майсторско техническо осъществяване: Театър „София“ за „Парижката Света Богородица“

♦ Куклен спектакъл: „Бурята“ на Столичен Куклен Театър

♦ Индивидуално постижение в кукленото изкуство: Свила Величкова за сценографските решения на „Басни“ и „Джуджето Дългоноско“

♦ Съвременен танц и пърформанс: Сдружение „По действителен случай“ за пърформанса „Тълковен речник“

♦ „Златен глас“: Ани Василева за ролите й в „Новите съседи“

♦ Критически текст: Камелия Николова за книгата „Българският театър след 1989 и новата британска драма“

♦ Драматургичен текст: Яна Борисова за пиесата „Хората от Оз“

♦ Цирково изкуство: Сашо Петров Койчев и Алекс Сашов Койчев за приноса им в цирковата клоунада и пантомима

♦ Вариететно изкуство: Христо Каранджулов-Ирко за 50 годишна творческа дейност и приноса му в илюзонното изкуство

♦ Съвременна Българска музика: Shiny Dollsb за дебютните им авторски песни „Искам да вярвам“ и „Be my lover“

♦ Годишна награда на АКТ-УНИМА: Лина Бояджиева за изключителен принос в развитието на Българския куклен театър